English
يكشنبه 13 آذر 1401    در سبد خرید شما 0 مورد موجود می باشد.

درباره محصول

مقدمه :
اصفهان يكي از شهرهاي مبنايي براي كشور ايران در طول تاريخ بوده وهست. اين شهر از معدود مراكز باستانشناسي ارزشمند جهاني وبسياري از آثار باستاني آن در ليست آثار بشري به ثبت رسيده است. اگر از تاريخ اين شهر سخن به ميان آيد سرگذشت آن تا اعماق اساطير وافسانه ها ريشه دارد تاريخ اين شهر از يك سو به سليمان ونوح متصل واز سوي ديگر پايگاه نهضت كاوه آهنگر بر عليه ضحاك خونخوار معرفي مي گردد.اهميت اصفهان به اندازه اي است كه در اكثر دائره المعارفهاي بزرگ جهان مدخلي به آن اختصاص يافته و سفرنامه هايي از محاسن وشكوه ظاهري و باطني آن از پژوهندگاني چون تاورنيه, شاردن و... به نگارش درآمده ومظاهر تمدن آن همانند سبك معماري ,مكتب فلسفي ومنهج فقهي آن چشمگير است. اصفهان از شهرهاي بسيار قديمي است و موجوديت تاريخي آن به هزاره سوم قبل از ميلاد مي رسد. حسن موقعيت طبيعي و جغرافيايي آن در مركز فلات وسيع ايران و خاك حاصلخيز و مصون بودن از آفات ارضي و سماوي و وجود زاينده رو در همه دوره هاي گذشته به آن امكان داده است كه از مراكز مهم فعاليت هاي اقوام آريايي ساكن اين مرز و بوم باشد. هميشه آب و هواي آن در خوبي ضرب المثل نويسندگان و شعرا مي باشد و مردم آن به داشتن هوش و ذكاوت فوق العاده و ابتكار و هنرمندي ممتاز بوده اند. سرزمين اصفهان را از ديرباز هنرپرور و مردم آن را هنر آفرين معرفي كرده اند. هنوز در اصفهان حفاري هايي به عمل نيامده تا گذشته آن را در ازمنه ماقبل تاريخ و دوره هاي تاريخ هخامنشي و اشكاني و ساساني روشن كند،‌ ولي در دوره هاي اسلامي تاريخ ايران و طي پانزده قرن اخير پيوسته از شهرهاي مهم ايران محسوب مي شده و دوره هاي آل زيار، آل بويه و سلاجقه و صفويه پايتخت ايران محسوب مي شده و دوره هاي آل زيار و سلجوقيان پايتخت امپراطوري گسترده اي بوده كه يك مرز آن رود سيحون و مرز ديگرش سواحل شرقي درياي مديترانه بوده است و از سال 1006 هجري به بعد كه پايتخت شاه عباس اول از قزوين به اصفهان انتقال يافت در مدتي قريب به يك قرن و نيم پايتخت سلسله صفويه بوده و شهرت جهاني داشته است و مورخين و باستان شناسان خارجي يك قرن اخير اروپا، اصفهان را در رديف شهرهاي مهم درجه اول تاريخي مانند پكن، ونيز، روم، فلورانس معرفي كرده اند و از نظر نفاست و اهميت تاريخي- اسلامي، آن ستاره جهان اسلام لقب گرفته است.با وجود تمامي ظرفيت ها وظرافت هاي موجود در اصفهان بارزترين نشانه و شاخصه در اين استان وجود جاذبه هاي گردشگري و فرهنگي بي نظيري است كه آن را از مابقي شهرهاي هم تراز خود مستثني مي كند. وجود 20.000 جاذبه توريستي در اين استان گواهي بر اين مدعا مي باشد. با اين حال هنوز مجموعه اي كه بتواند گوشه اي از اين زيباييها را به تصوير بكشد ايجاد نگرديده است. از اين رو شركت مهندسي پوياپندار با همكاري سازمان ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي استان اصفهان، جهت نيل به هدف مزبور اقدام به توليد مجموعه اي نفيس به نام "فيروزه" نموده است تا بتواند سهم كوچكي در اطلاع رساني نوين در باب آثار و ابنيه گردشگري استان اصفهان بر عهده داشته باشد.در ادامه توضيحاتي مختصر درباره نرم افزار مزبور ذكر گرديده است.

• صفحه اول:
در اين قسمت تصاوير زيبايي از آثار و ابنيه تاريخي اصفهان به صورت Slide show نشان داده مي شود وكاربر مي تواند ضمن ديدن اين تصاوير به كمك كليدهاي كنترلي بالا، به قسمتهاي مختلف نرم افزار راهنمايي گردد.


• نقشه الكترونيكي:
در اين بخش نقشه الكترونيكي شهر اصفهان در مقياس 30.000/1 شامل تمامي معابر اصلي و فرعي شهر و نقشه 950.000/1 استان شامل جاده هاي اصلي ارتباطي به نمايش در آمده است. در اين قسمت كاربر مي تواند به كمك موس يا به كمك دسته بندي هاي موضوعي، به قسمتهاي مختلف راهنمايي گردد.


• ابنيه تاريخي:

در اين بخش كاربر مي تواند با انتخاب هر يك از ابنيه كه در سمت راست صفحه نشان داده شده است، به چهار زير بخش اصلي برنامه كه شامل توضيحات، تصوير، فيلم و جهان نما در مورد هر بنا مي باشد دسترسي پيدا كند. در ذيل ليست بناهاي نرم افزار ذكرگرديده است:
1. ميدان امام 18. مسجد علي 35. خانه شيخ الاسلام 2. عالي قاپو 19. تالار اشرف 36. خانه حاج حسن غفوري 3. مسجد شيخ لطف الله 20. حمام علي قلي آقا 37. خانه بخردي 4. مسجد امام 21. مسجد حكيم 38. خانه قدسيه 5. کاخ موزه چهلستون 22. منار ساربان 39. خانه ارسطويي 6. مسجد جامع اصفهان 23. آرامگاه خواجه نظام الملك 40. باغ فين كاشان 7. منار جنبان 24. امام زاده اسماعيل 41. مسجد جامع زواره 8. پل خواجو 25. امام زاده هارون ولايت 42. مسجد پا منار 9. سي وسه پل 26. عصارخانه شاهي 43. مسجد جامع نائين 10. پل جويي 27. موزه هنرهاي معاصر 44. موزه كوير 11. پل شهرستان 28. توحيد خانه 45. مسجد جامع نطنز 12. پل مارنان 29. امامزاده درب امام 46. مسجد جامع اردستان 13. مدرسه چهارباغ 30. مدرسه نيماورد 47. مقبره بابا پير 14. هشت بهشت 31. حمام شاهزاده ها 48. مسجد جامع شهرضا 15. آتشگاه 32. درب کوشک 49. امام زاده شاه رضا 16. سر در قيصريه 33. خانه مصور الملکي 50. خانه حبيبي 17. بازار اصفهان 34. خانه مارتا پيتر
• ابنيه تاريخي - توضيحات:
در بخش توضيحات، اطلاعات كاملي در باره هر بنا داده شده است.اين اطلاعات توسط كارشناسان سازمان ميراث تهيه شده و مورد تاييد كامل اين سازمان از لحاظ صحت و سقم اطلاعات داده شده مي باشد.


• ابنيه تاريخي - جهان نما:
يكي از ويژگيهاي برتر اين مجموعه نسبت به مجموعه هاي مشابه در بازار وجود تورهاي گردشگري مجازي منحصر به فرد 360 در 360 درجه از هر يك از ابنيه مي باشد. تور گردشگري به سامانه اي اطلاق مي شود كه كاربر به كمك آن مي تواند در يك فضاي مجازي به صورت سه بعدي و به كمك كيبورد يا موس بناي مورد نظر را مرور نمايد. بعضي از بناهاي مشهور نظير مسجد امام، كاخ عالي قاپو، چهلستون و ... به دليل اهميت آنها از بيش از يك تورگردشگري مجازي بهره مند مي باشند. در مجموع در اين قسمت نزديك به 100 تور گردشگري مجازي فراهم گرديده است.در ادامه تعدادي از عكسهاي باز شده اين تورها آورده شده است.

• ابنيه تاريخي - فيلم:
در اين بخش از 24 اثر از ابنيه مشهور فيلمهاي جذابي تهيه گرديده و بنا به درخواست كاربر اجرا مي گردد. در مجموع در اين بخش نزديك به 70 دقيقه فيلم مستند از آثار و ابنيه مهم شهر اصفهان به تصوير كشيده شده است.• ابنيه تاريخي - عكس:
در اين قسمت كاربر مي تواند با كليك بر روي هر ابنيه از گالري عكس هاي منحصر به فردي كه براي اين مجموعه به طور اختصاصي آماده شده لذت ببرد. براي اين بخش در مجموع بيش از 1000 تصوير فراهم گرديده است.• ساير بخش ها:
از ديگر قسمت هاي برنامه مي توان به "درباره مجموعه" كه به معرفي كوتاهي از شركت مهندسي پويا پندار مي پردازد و اسپانسر يا پشتيبان مالي اشاره نمود. در ادامه با اميد به اينكه اين پروژه كه حاصل زحمت تعداد زيادي از دوستاران اعتلاي فرهنگ اسلامي – ايراني اين آب و خاك مي باشد، مورد توجه شما قرار گيرد.
آدرس سايت برنامه : www.isfahanvt.ir

محصولات

فیروزه نگارش 4
فیروزه نگارش 3 فارسی
فیروزه نگارش 3 فارسی انگلیسی
فیروزه نگارش 2 فارسی